Aktualności
„Możesz więcej…” to poznaj i pokochaj Węgrów…

Przedsięwzięcie trwało kilka miesięcy, do pracy metodą projektu z zaangażowaniem przystąpili wszyscy beneficjenci i pracowali w dwóch grupach projektowych. Każda grupa wykonywała przydzielone jej zadania związane z obszarem tematycznym wyodrębnionym w ramach projektu. Uczniowie pracowali korzystając z pomocy dydaktycznych oraz sprzętu komputerowego zakupionego ze środków EFS.

Więcej…
 
Integracja Sensoryczna ( SI)

„ Być pełnosprawnym to naprawdę żadna zasługa, to dar, który każdemu z nas, o każdym czasie może być odebrany. Pozwólmy więc niepełnosprawnym i członkom ich rodzin w jak najbardziej naturalny sposób włączyć się w nasze życie. Chcielibyśmy dać im pewność, że jesteśmy jednością.”

Richard von Weizacker

Integracja Sensoryczna to proces zachodzący w mózgu, który polega na organizowaniu, porządkowaniu i łączeniu informacji pochodzących z poszczególnych układów sensorycznych ( zmysłowych ), tak, by mogły być wykorzystane w celowym, zakończonym sukcesem działaniu.

Więcej…
 
WARTO WIEDZIEĆ

Słyszałem i zapomniałem.

Widziałem i zapamiętałem.

Zrobiłem i zrozumiałem.


Konfucjusz


"Mogę więcej – nowoczesne terapie szansą na rozwój dzieci   i młodzieży niepełnosprawnej z Powiatu Węgrowskiego”
to projekt realizowany w okresie 1.05.2011 – 31.03.2013r. przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym w partnerstwie z Powiatem Węgrowskim. Celem projektu było  wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. W ramach projektu były realizowane działania, jakie dotychczas w sposób kompleksowy nie były podejmowane z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Założenia programowe zajęć z matematyki, zostały wypracowane tak, że nikt się tego nie spodziewał.

Więcej…
 
Instalacja sensoryczna CUBE w Węgrowie

Słyszą bicie własnego serca, odgłosy procesu trawienia i krążenia krwi, zatykają uszy przy najmniejszym nawet hałasie, biją się lub szczypią… Odbierają świat inaczej, niż my. To osoby z autyzmem, które nie radzą sobie z bodźcami docierającymi do mózgu z otaczającego świata.

Więcej…
 
Wycieczka „Szlakiem Piastowskim”.

W dniach od 15 do 19 października 2012 r. ośmioro podopiecznych i dwóch terapeutów  naszego stowarzyszenia brało udział w integracyjnej wycieczce turystyczno - edukacyjnej dla osób niepełnosprawnych z regionu siedleckiego pod nazwą „Szlakiem Piastowskim”. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Organizowanie regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osob niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach”, współfinansowanego przez Zarząd Wojewodztwa Mazowieckiego / Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie. Organizatorem wyjazdu  było Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego, które zaprosiło do wspólnego poznawania Polski niepełnosprawne dzieci  i młodzież z kilku placówek. Oprocz naszych podopiecznych uczestnikami wycieczki byli uczniowie ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Otwocku, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mińsku Mazowieckim/ Stowarzyszenia Koniczynka działającego na rzecz dzieci z niepełnosprawnością umysłową, oraz z powiatu garwolińskiego ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, ZSP nr 1 w Garwolinie, ZSP nr 2 w Garwolinie, ZSR w Miętnem, ZSS nr 2 w Garwolinie. Dziewczęta i chłopcy  zwiedzili wiele ciekawych miejsc, poznali historię naszych przodków oraz podziwiali piękno naszej Ojczyzny. Zdobywali także nowe umiejętności przydatne w samodzielnym życiu. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zachwyceni bogatym programem wycieczki. Zawarli wiele nowych znajomości i przyjaźni. Po powrocie z dużym entuzjazmem dzieli się swoimi przeżyciami i doświadczeniami z kolegami, koleżankami oraz nauczycielami.

Dziękujemy Panu Zbigniewowi Marciniukowi – kierownikowi wycieczki, za możliwość integracji z kolegami i koleżankami z innych placówek oraz niezapomniane chwile spędzone w gronie naszych nowych przyjaciół.

W imieniu podopiecznych :

Prezes „SPONiA-Węgrów” - Ewa Szyndler - Kułak

Wiceprezes „SPONiA-Węgrów - Gabriela Strąk

Wkrótce opublikujemy zdjęcia

 


Strona 4 z 9
free pokerfree poker